Szukaj na tym blogu

5 marca 2019

Coś zupełnie innego, niż dotychczasowe szycie......

Coś zupełnie innego, niż dotychczasowe szycie 

Czy wiecie co to są metkowce?
Są to bawelniane przytulanki, uszyte z kolorowej bawełny i polaru minky w różne dziecinne wzorki, obrazki, w środku wypełnione czymś, co szeleści  (np.folia do pieczenia w rękawie) i obszyte wkoło wieloma kolorowymi tasiemkami.
Mogą mieć różne kształty, np.kwadratu, prostokąta, serca, okręgu itp.
W ostatnim czasie szyję takie właśnie metkowce w ramach akcji, jaka jest zorganizowana na jednym z portali społecznościowych.
Nosi ona nazwę : "Szyjemy dla dzieci z oddziałów szpitalnych ".
Bardzo wiele osób przyłączyło się do tej akcji, obejmuje ona teren całej Polski. Uszyte przez nas metkowce, maskotki, chusty,poszewki na jaśki, worki na browiaki ,są przekazywane dla chorych dzieci leżących  w szpitalach lub hospicjach .
Pokażę kilka takich właśnie uszytych metkowców, które przekazane dzieciaczkom wywołały uśmiech na ich twarzach :

Bardzo przyjemne jest szycie tego rodzaju , wiedząc ,że sprawia się przyjemność tym najmłodszym, chorym dzieciom w czasie ich pobytu na leczeniu w szpitalach.
Jeśli ktoś z odwiedzających ten blog jest w posiadaniu skrawków kolorowej bawełny albo różnych tasiemek,prosze o kontakt pod adresem mejlowym.  Chetnie odkupię je w celu dalszego szycia .
6 komentarzy:

 1. Jak moje dzieci były małe mówiło się na to(wsród moich znajomych) "ciamkatki". Dzieciaczki malutkie zawsze wszystko do buzi wpychają, a jak rosną ząbki to co pod rączkę podejdzie,trzymają w buziach i ciamkają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za odwiedziny i obszerne wyjasnienie, co to takiego, ta "ciamkatka". :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo tego uszyłaś Danusiu.Piękna akcja!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za odwiedziny, a jeszcze jeśli zostawisz po sobie ślad będzie mi bardzo miło ;)